Kontaktujte nás: +420 724 125 601 | klang@romannayoga.eu
cz au
OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: ++420 724 125 601 | klang@romannayoga.eu

Jóga a Tibetské mísy

Yoga und Klangschalen

Co bylo dřív, kde jsem dnes a co plánuji do budoucnosti

Představit sám sebe mi připadá velmi obtížné a je jedno zda je vám dvacet nebo padesát či víc. Možná, že čím je člověk starší tím mu to jde hůře - však má také za sebou spoustu let, zkušeností, mnoho života v různé podobě a je proto možná o to složitější mluvit či psát sám o sobě.

Ale nějak se začít musí.

Vystudovala jsem zemědělskou univerzitu ve Vídni - Universität für Bodenkultur - tato instituce je jediná svého druhu v Rakousku. Nicméně zemědělství jsem se nikdy nevěnovala. Ale jak se ukázalo později v mém profesním životě, bylo studium i přesto užitečné a velmi nápomocné. Jsem občanem dvou států - Česka i Rakouska, v obou zemích se myslím pohybuji jako ryba ve vodě.

Po studiích jsem pracovala již stále v obchodě, pro několik rakouských a německých výrobních závodů na různých pozicích od obchodního zástupce až po obchodní ředitelku. Pro firmy jako Siteco (dnes součást firmy Osram), kdy jsem v rámci své činnosti budovala obchodní zastoupení tohoto výrobce osvětlovací techniky v České republice, Slovensku a později také Maďarsku. Další firmou byla firma Paul & Co, rodinná německá firma a významný evropský výrobce kartonových dutinek. Poté přišla na řadu firma Siemens, kde jsem se jako projektový manager ocitla mimo jiné i v Rusku. Jako poslední dlouhou profesní štaci pak musím zmínit finskou globální firmu Huhtamaki, u které jsem pracovala nejprve na pozici obchodního zástupce pro několik zemí Střední Evropy a v posledních letech pak na pozici obchodní ředitelky s působností a zodpovědností za obchod ve 14 zemích Středo- a Východoevropského regionu.

A co tohle vše má společného s mým zájmem o jógu?

Mnohé, ač se to nezdá. Právě intenzivní a náročná douhodobá činnost v obchodě mne naučila, že relaxace, volný čas a jeho způsob využití (např. jógová cesta nebo zpívající mísy), mohou ovlivnit vaši životní energii, sílu, toleranci, empatii, ochotu pro kompromisy, ale také stát si za svým, neustupovat pokud nejste přesvědčeni o správnosti rozhodnutí druhých, mohou posílit etické jednání sám k sobě i druhým. Tohle všechno se můžete naučit na své jogové cestě, pokud se pro ni rozhodnete a samozřejmě ještě mnohem víc.

Jógou se zabývám již mnoho let, především jsem se však v minulosti zaměřovala na praxi ásan. Můj způsob života dříve neumožňoval pravidelné docházení do jógových kursů, mít svého standardního lektora a tak své znalosti a vědomosti stále prohlubovat. A tak jsem se začala učit sama, popřípadě s pomocí online kursů nebo lektorů. Ano, vím, není to ideální cesta, ale je to cesta. Jóga je minimálně ze 60 % o samostudiu, které pomocí svých lektorů můžeme převádět do praxe. Nyní se účastním různých kurzů nejen pro lektory jógy (kurz lektora jógy u Vitalinstitutu Brno jsem dokončila v červnu 2021)  a kurzu pro atestaci jako masérka zpívajícími Tibetskými mísami (Peter Hess Institut Wien), který jsem dokončila také zpožděně díky Covid-19 v červnu 2021. Další kurzy mám již naplánované na podzim 2021, např. pokračování ve vzdělávání pro lektory jógy v Praze, online kurzy organizované lektorkou jógy a Ájurvédy Zuzkou Klingrovou a další kurzy na prohloubení znalostí v používání a praxi Tibetských mís (zde bych se do budoucna ráda zaměřila na meditační techniky a práci se seniory).

Ovšem že tím to nekončí, ne, jógová cesta je na celý život a učit se a dál vzdělávat a tím se posouvat stále dál je nutné do konce života.

A Tibetské mísy? Jsou výborným doplňkem jógy, skvělým nástrojem pro relaxaci, odpočinek, vibracemi zpívajících Tibetských mís můžete uvolnit svou mysl, odpoutat se od denních problémů, zapomenout aspoň na chvíli na starosti, můžete si odpočinout a tím získat nové síly pro zvládání náročných úkolů jak profesních tak osobních. Při masáži těmito speciálními mísami se můžete dostat do podobného stavu jako při meditaci. Víc o tom budu psát na stránkách věnovaných přímo Tibetským mísám.